Czw, 14 Grudź. 2017, 01:28

Formularz logowania
Menu witryny
Certyfikat
Statystyki
Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0
Licznik odwiedzin
Główna » Archiwum wpisów
« 1 2 3 4 5 6 »
O Panie, to Ty na mnie spojrzałeś,
Twoje usta dziś wyrzekły me imię.
Swoją barkę pozostawiam na brzegu,
Razem z Tobą nowy zacznę dziś łów.

W związku z 10 rocznicą śmierci św. Jana Pawła II oraz pierwszą rocznicą Jego kanonizacji, w czwartek 7 maja 2015 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Papieski.

Dzień Papieski był okazją, by po raz kolejny uczcić pamięć Wielkiego Polaka – Jana Pawła II. Z tej okazji uczniowie klas IV – VI przygotowali montaż słowno – muzyczny. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali „Barkę” ulubioną pieśń Naszego Papieża.

Wyświetleń: 185 | Dodał: Administrator | Data: 17 Maj 2015

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu „Po pierwsze W-F”, którego organizatorem jest „MGD” – GMW sp. z.o.o. sp. k. z siedzibą w Wadowicach.

W I etapie należało graficznie zobrazować jeden z manifestów konkursu "Po pierwsze W-F". Do wyboru były następujące hasła:
  1. W-F nie musi być nudny.
  2. W-F jest dla nas zabawą
  3. W-F to nowe wyzwania
  4. W-F to bycie w drużynie
  5. W-F to wybuch energii
  6. W-F jest dla nas radością
Nasza szkoła wybrała manifest: W-F to wybuch energii.

 

Fotoreportaż w naszej galerii. Zobacz galerię

Wyświetleń: 202 | Dodał: Administrator | Data: 03 Maj 2015

9 kwietnia 2015 uczennice naszej szkoły

  • Nikola Paćkowska - kl. I
  • Karina Paćkowska - kl. III
  • Zuzanna Piszka - kl. III
  • Julia Bańka - kl. IV

wzięły udział w Gminnym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej
i Młodzieżowej
, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Horodle.

Celem Przeglądu było pogłębienie zainteresowań muzycznych dzieci i młodzieży, jak również wyłonienie utalentowanych dzieci oraz zachęcenie ich do pracy twórczej w zakresie muzyki oraz przełamywanie tremy przed publicznym występem.

Uczestniczki otrzymały maskotki i okolicznościowe dyplomy.

 

Fotoreportaż w naszej galerii. Zobacz galerię

Wyświetleń: 79 | Dodał: Administrator | Data: 09 Kwiecień 2015

20 marca 2015r. w dniu astronomicznej wiosny uczniowie Szkoły Podstawowej w Kopyłowie mogli obserwować, przy pomocy specjalnych filtrów częściowe zaćmienie Słońca, ponieważ pas całkowitego zaćmienia nie objął Polski.

Zaćmienie Słońca ma miejsce wtedy, gdy Księżyc znajdzie się pomiędzy Słońcem, a Ziemią i całkowicie bądź częściowo zablokuje dochodzące do Ziemi światło słoneczne. Dlatego zaćmienie Słońca może nastąpić tylko wtedy, gdy Księżyc znajduje się w Nowiu.

W przypadku zaćmienia całkowitego Księżyc kompletnie przesłania tarczę Słońca. W przypadku częściowego tylko część tarczy słonecznej jest zasłonięta.

Ten piękny spektakl astronomiczny po raz pierwszy był widoczny na naszym niebie 4 lata temu, a następny szacowany jest na 2021 rok – co powoduje wyjątkowość tego zjawiska.

Fotoreportaż w naszej galerii. Zobacz galerię

Wyświetleń: 110 | Dodał: Administrator | Data: 29 Marzec 2015

W marcu uczniowie klasy pierwszej i drugiej zrealizowali kolejne zadania projektu "Zdrowo jem, więcej wiem". Wzięli udział w zajęciach edukacyjnych "Źródło życia i zdrowia - woda!", podczas których dowiedzieli się jakie znaczenie ma woda dla ludzi, zwierząt i roślin. Wykonali "Wodolubka" - stworka, który ma zachęcać do picia wody,  a następnie zorganizowali na korytarzu szkolnym wystawę "Wodolubków". Przygotowali również inscenizację o owocach i warzywach,  którą zaprezentowali innym uczniom.

Fotoreportaż w naszej galerii. Zobacz galerię

Wyświetleń: 116 | Dodał: Administrator | Data: 28 Marzec 2015

13 marca 2015r. w naszej szkole odbyła się prelekcja "Bezpiecznie z prądem" połączona z wyświetleniem filmu, z której uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie obsługiwać urządzenia elektryczne.

Spotkanie poprowadził przedstawiciel firmy NEXT.

Na zakończenie spotkania dzieci miały możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia w góralskim stroju.

Fotoreportaż w naszej galerii. Zobacz galerię

Wyświetleń: 99 | Dodał: Administrator | Data: 26 Marzec 2015

28 stycznia 2015r. grupa uczniów z klas I-III pod opieką Pani Mileny Hraciuk i Pani Beaty Żołdak uczestniczyła w wycieczce do lasu w okolicy Matcza.

Celem wycieczki było uwrażliwienie dzieci na potrzeby dokarmiania zwierząt leśnych zimą. Naszym przewodnikiem był leśniczy z Nadleśnictwa Strzelce, który przypomniał wszystkim ,że zima to trudny okres dla dzikich zwierząt, ponieważ gruba warstwa śniegu i lodu utrudniają zwierzętom dostępu do naturalnego pożywienia i wody. Pan leśniczy w ciekawy sposób opowiadał o zwyczajach zwierząt żyjących w naszych lasach oraz sposobach ich dokarmiania.

Uczniowie z zaciekawieniem słuchali prelekcji leśniczego. Na zakończenie mieli okazję do zadawania pytań, które były interesujące i dociekliwe.

Dziękujemy Pani Agacie Bil (mamie Natali) i Pani Malwinie Paćkowskiej (mamie Karinki, Nikoli i Marcela) za zapewnienie nam dojazdu  na zaplanowaną wycieczkę.

Fotoreportaż w naszej galerii. Zobacz galerię

Wyświetleń: 163 | Dodał: Administrator | Data: 15 Luty 2015

20 listopada 2015r. został ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej konkurs pod tytułem: „ Książki naszych marzeń”, który umożliwił uczniom wybór książek, o przeczytaniu których marzą. Warunkiem wygranej było przekonanie jury, że szkoła, która zgłosiła się do konkursu powinna wygrać i otrzymać wszystkie książki z listy. O zwycięstwo walczyły 1123 szkoły, których zadaniem było przygotowanie filmu 120 sekundowego dotyczącego zagadnienia konkursu, następnie umieszczenie na stronie internetowej szkoły oraz przesłanie wraz z listą 50 pozycji książkowych do Ministerstwa. Liczyła się kreatywność, zabawa, radość oraz chęć czytania.

Nasza szkoła również przystąpiła do konkursu. Uczniowie pod kierunkiem p. M. Hraciuk nakręcili film pt. : „Inwazja moli książkowych”, natomiast P. B. Bogucka – opiekun biblioteki szkolnej razem z uczniami wybrała 50 książek, o których przeczytaniu marzą nasi uczniowie. 12 lutego 2015r. nasza placówka otrzymała dyplom uczestnictwa wraz z kalendarzem, który uwieńczył trud naszych podopiecznych. Mimo, że nie zostaliśmy doposażeni wymarzonymi książkami cieszymy się, że nasi uczniowie pokazali, że są kreatywni, mają poczucie humoru, wyobraźnię oraz chcę do czytania – tu nie ma przegranych.

Zobacz film konkursowy

Wyświetleń: 162 | Dodał: Administrator | Data: 12 Luty 2015

Rok szkolny jest okresem, w którym na osobach dorosłych – rodzicach, opiekunach i nauczycielach spoczywa nieodzowny obowiązek czuwania nad dziećmi – przewidywania zagrożeń oraz zapobiegania im, dlatego Szkoła Podstawowa w Kopyłowie prowadzi działania, które mają na celu wyposażenie uczniów uczęszczających do naszej szkoły w elementarną wiedzę dotyczącą unikania zagrożeń oraz nauczanie bezpiecznych zachowań w określonych sytuacjach.

Biorąc pod uwagę przezorność, rozwagę oraz zapobiegliwość, nauczyciele przeprowadzili na godzinach wychowawczych lekcje bezpieczeństwa, a w szkole został przeprowadzony konkurs plastyczny pt.: „ Moja bezpieczna droga do szkoły”. Wyniki konkursu zostały ogłoszone 13 stycznia 2015r.

I miejsce zajęła Natalia Bil

II miejsce zajęła Julia Bańka

III miejsce zajął Jakub Bańka

Wyróżnienie otrzymała Nikola Paćkowska.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy uczestnictwa.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Fotoreportaż w naszej galerii. Zobacz galerię

Wyświetleń: 280 | Dodał: Administrator | Data: 15 Styczeń 2015

4 grudnia 2014r. w Szkole Podstawowej w Kopyłowie artyści z Ukrainy zaprezentowali uczniom szkoły niesamowity program pełny iluzji i pokazów akrobatyki.

Nie lada atrakcją okazał się pokaz połykania ognia, który okazał się show graniczącym ze spektaklem iluzji, będąc przy tym całkowicie bezpiecznym wydarzeniem. Program uświetniły ciekawe konkursy prowadzone przez wesołego klauna Maniusia oraz cyrkowe zwierzątka: biały pudelek i króliczek. Uczniowie nie mogli narzekać na nudę podczas show. Po artystycznym spektaklu opuszczali salę w wyśmienitych nastrojach, jednak z lekkim żalem, że to już niestety koniec.

Fotoreportaż w naszej galerii. Zobacz galerię

Wyświetleń: 124 | Dodał: Administrator | Data: 08 Grudź. 2014

Kontakt

Szkoła Podstawowa
w Kopyłowie

Adres: Kopyłów 14,
22-523 Horodło

Telefon: (84) 651-53-26

e-mail: spkopylow@gmail.com

Kalendarz
«  Grudzień 2017  »
PnWtŚrCzwPtSobNie
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Rozkład dzwonków

1. 800 – 845

2. 855 – 940

3. 950 – 1035

4. 1045-11 30

5. 1150 – 1235

6. 1245 – 1330

7. 1340 – 1425

8.  1430 – 1515

Przyjaciele szkoły

Eugeniusz Księżyk - Warta


Copyright MyCorp © 2017
Darmowy kreator stron www - uCoz