Śr, 18 Pażdż. 2017, 21:20

Główna » Archiwum wpisów
« 1 2 3 4 5 6

Wyświetleń: 147 | Dodał: Administrator | Data: 08 Grudź. 2014

30 października 2014r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w eliminacjach gminnych, 18 Jesiennego konkursu recytatorskiego "TERAZ I TU". Do konkursu przystąpiły: Natalia Bil -kl. II, Karina Paćkowska - kl. III, Zuzanna Piszka – kl. III, które otrzymały pamiątkowe dyplomy-wyróżnienie, oraz nagrody książkowe ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Horodle-organizatora eliminacji gminnych.

Do Konkursu uczniów przygotowała Pani Beata Żołdak.

Wyświetleń: 136 | Dodał: Administrator | Data: 18 Listop. 2014

28 października 2014r. w Szkole Podstawowej w Kopyłowie odbył się konkurs matematyczny pt.: „Mistrz tabliczki mnożenia”.

Celem konkursu było:
  • Rozwijanie zainteresowań matematycznych.

• Inspirowanie uczniów do doskonalenia znajomości tabliczki mnożenia.

• Kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji oraz radzenia sobie ze stresem.

• Rozwijanie umiejętności zastosowania rachunków pamięciowych do rozwiązywania nietypowych zadań tekstowych.

Treści i umiejętności obowiązujące na konkursie:

• Mnożenie i dzielenie pamięciowe w zakresie do 1000

• Rozwiązywanie zadań tekstowych z wykorzystaniem rachunku pamięciowego

• Prawa i własności działań na liczbach.

Konkurs skierowany był do uczniów II etapu edukacyjnego. Każda klasa miała do rozwiązania zadania z innym stopniem trudności.

Komisja w składzie: Żaneta Szymańska-Grochowiecka, Agata Brzozowska , Barbara Bogucka po sprawdzeniu prac wyłoniła zwycięzców konkursu:

Mistrz Tabliczki Mnożenia – Piotr Bil (klasa VI)
I Wicemistrz Tabliczki Mnożenia – Aleksandra Popowicz (klasa VI)
II Wicemistrz Tabliczki Mnożenia – Julia Bańka (klasa IV).

Organizator konkursu była: Żaneta Szymańska – Grochowiecka.

Zdobywcy I, II i III miejsca otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a pozostali uczniowie dyplomy uczestnictwa. Dodatkowo nauczyciele z matematyki, prowadzący daną klasę ocenili udział swoich podopiecznych w konkursie.

Wyświetleń: 300 | Dodał: Administrator | Data: 18 Listop. 2014

„Po pierwsze drugie śniadanie”

We wrześniu br. z inicjatywy p. Dyrektor Żanety Szymańskiej – Grochowieckiej, Szkoła Podstawowa w Kopyłowie wzięła udział w konkursie pt.: „Po pierwsze drugie śniadanie”.

Manifestu Drugiego Śniadania w formie zewnętrznej dekoracji budynku szkoły. Do konkursu nasza szkoła wybrała hasło: „Kanapka na drugie śniadanie nie musi dojrzewać”.

Dzięki uczestnictwu w konkursie dzieci uświadomiły sobie jak ważne jest dla nich drugie śniadanie, że jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, ponieważ daje im siłę oraz energię. Pełnowartościowe śniadanie poprawia pamięć i koncentrację - to zdrowy nawyk.

Nasz udział w konkursie został nagrodzony śniadaniówkami dla wszystkich uczniów, w których nasi podopieczni przynoszą do szkoły swoje drugie śniadanie.

Galeria: http://sp-kopylow.ucoz.pl/photo/kubus_drugie_sniadanie/33

lubiehrubie.pl/powiat/kopylow-po-pierwsze-drugie-sniadanie#gallery

Wyświetleń: 156 | Dodał: Administrator | Data: 12 Listop. 2014

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W KOPYŁOWIE ZOSTANIE DOPOSAŻONY!!!
UMOWA PODPISANA.

W piątek, 27 czerwca 2014r. przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia Rozwoju i Wspierania Promocji Wsi Kopyłów – Prezes Zarządu – Grzegorz Hraciuk i Wiceprezes Zarządu – Dariusz Jonak podpisali umowę w Departamencie EFS Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie na realizację projektu systemowego pt.: „Modernizacja oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych”. Projekt ten będzie realizowany w Szkole Podstawowej w Kopyłowie.

Miło nam poinformować, że Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kopyłowie – Żaneta Szymańska oraz jej zastępca Pani Barbara Bogucka mając na uwadze zmiany podyktowane Ustawą o Systemie Oświaty w zakresie dostępności wychowania przedszkolnego oraz poprawę warunków funkcjonowania istniejącego oddziału przedszkolnego w szkole napisały wniosek, który został zaakceptowany przez Departament EFS Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie i oddany do realizacji.

Wartość projektu to 86 230 zł. Wśród zadań projektu wymienić należy następujące działania:

• Organizacja placu zabaw

• Dostosowanie pomieszczeń

• Wyposażenie.

Projekt ma przyczynić się do likwidacji barier w dostępie do edukacji przedszkolnej, a tym samym umożliwi wyrównanie szans edukacyjnych dzieci nieobjętych wychowaniem przedszkolnym.

Info: http://sp-kopylow.ucoz.pl

Wyświetleń: 270 | Dodał: Administrator | Data: 03 Lipiec 2014